Porządek mszy św.

Najważniejsze informacje o nabożeństwach

Kancelaria

Godziny urzędowania kancelarii

Kontakt

Adres i informacje kontaktowe

DTransmisja Mszy Św. Transmisja Mszy Św. Gallery Galeria Diecezja Gliwicka Diecezja Gliwicka

Aktualności

strona główna > Nasz kleryk Michał Ciesliński - został akolitą i przyjął strój duchowny

Nasz kleryk Michał Ciesliński - został akolitą i przyjął strój duchowny

 336821960_akolitat1.jpg

286821961_Akolitat.jpg

W II niedzielę adwentu w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu klerycy poszczególnych roczników otrzymali kolejne posługi: lektoratu, akolitatu i przyjęcia do grona kandydatów do święceń. Uroczystości przewodniczył biskup pomocniczy diecezji opolskiej Rudolf Pierskała.
W minioną środę w seminarium rozpoczęły się rekolekcje adwentowe, które w tym roku poprowadził ks. Marcin Kłosowski z diecezji gliwickiej. W sobotę na zakończenie rekolekcji odprawione zostały uroczyste, w czasie których miały miejsce obłuczyny kleryków roku IV. Piętnastu kleryków po raz pierwszy włożyło strój duchowny – sutannę.
W II niedzielę adwentu tradycyjnie odbyła się uroczysta Msza św. w czasie której udzielono kolejnych posług klerykom ze starszych roczników. Jeden kleryk III roku z diecezji gliwickiej otrzymał posługę lektoratu, piętnastu kleryków roku IV posługę akolitatu, natomiast jedenastu kleryków roku V zostało przyjętych do grona kandydatów do święceń, którzy w tym roku formacyjnym przyjmą diakonat. Wśród nowych akolitów 6 pochodzi z diecezji gliwickiej, 9 z diecezji opolskiej. Natomiast kandydaturę przyjęło 4 alumnów diecezji gliwickiej i 7 z diecezji opolskiej.
Biskup Rudolf Pierskała w swojej homilii zwrócił się do każdej grupy kleryków i powołując się na teksty z obrzędów podkreślał jakie odtąd będą ich zadania. Jednocześnie zaznaczył, że to dzień wielkiej radości, dzień na który czekali. „Tego pragnęliście i do tego momentu dążycie. To jest wasz adwent, a te posługi to kolejna świeca waszego adwentu.”
Biskup zwrócił się także do rodziców kleryków, dziękując im za wspieranie swoich synów w ich drodze do kapłaństwa. Kleryków natomiast prosił, by mieli we wdzięcznej pamięci wspólnoty parafialne, z których pochodzą, a które się za nich nieustannie modlą.
Wyższe Międzyduiecezjalne Seminarium Duchowne w Opolu, jest wspólne dla diecezji opolskiej i gliwickiej. Obecnie do kapłaństwa przygotowuje się w nim ponad 90 kleryków z obu diecezji.

/informacje podane za przekazem strony Kurii Biskupiej w Gliwicach/

:: wstecz

Kalendarz parafialny
 
Sobota I tygodnia Wielkiego Postu
24 lutego 2018r.
Liturgia Słowa Bożego na dziś
Stałe informacje

Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 odmawiany jest różaniec, zapraszamy!

Wydarzenia parafialne

Droga Krzyżowa – dla dzieci w czwartki o godz. 16.30 a dla dorosłych w piątki po mszy św. o godz. 8.00 i o godz. 17.30 /przed wieczorną mszą/. Przed piątkowymi nabożeństwami Drogi Krzyżowej można składać intencje, w których będziemy się modlić przy rozważaniach poszczególnych stacji.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o godz. 18.00 Z racji nabożeństwa Msza Św. wieczorna w okresie Wielkiego Postu będzie odprawiana o godz. 18.45.

wydarzenia katedralne
  • W sobotę 10.03.br. o godz. 9.00 Msza pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jan Kopca SYNOD DIECEZJALNY
E-infromacje E-infromacje

PODZIĘKOWANIE DLA

Holyart - dewocjonalia

tel. (32) 230 89 45 - parafia /kancelaria/
tel. (32) 230 89 47 - ks. wikarzy
info@katedra.gliwice.pl