Porządek mszy św.

Najważniejsze informacje o nabożeństwach

Kancelaria

Godziny urzędowania kancelarii

Kontakt

Adres i informacje kontaktowe

DTransmisja Mszy Św. Transmisja Mszy Św. Gallery Galeria Diecezja Gliwicka Diecezja Gliwicka

Aktualności

strona główna > Muzyka w walce z depresją

Muzyka w walce z depresją

W niedzielę 25 lutego w naszym kościele o godzinie 12.30, zaśpiewa chór katedralny.

23 lutego obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Choroba ta objawiać się może długotrwałym zniechęceniem, lękiem czy utratą poczucia własnej wartości. Mimo, że uniemożliwia ona normalne funkcjonowanie w życiu rodzinnym i zawodowym, tylko połowa chorych podejmuje leczenie.

Osoba wierząca może bezpiecznie korzystać z pomocy psychologów i psychiatrów, licząc na poszanowanie swoich wartości. Dlatego powołana przez Konferencję Episkopatu Polski Fundacja Opoka, utworzyła dział z informacjami i poradami na stronie internetowej depresja.opoka.org.pl. Oprócz fachowych informacji zawiera on  również przestrzeń do dzielenia się swoimi historiami i inspiracją do działania, a w razie pytań służy pomocą.

Po mszy o godz. 12.30 – w Centrum Edukacyjnym JP II – spotkanie dla zainteresowanych tą tematyką

Koncert odbędzie się pod hasłem „Muzyka w walce z depresją” i jest częścią ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację Opoka, która ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej depresji, w tym także przekazanie informacji o lokalnej pomocy, jak np. konsultacjach.

 

Depresja odbiera chęć do życia, przez co negatywnie oddziałuje nie tylko na chorego, lecz także na jego otoczenie, a nieleczona może doprowadzić do śmierci.

Obecnie w Polsce choruje już ponad 1,5 miliona osób, lecz leczy się tylko połowa z nich. Jedną z trudności jest przezwyciężenie wewnętrznego oporu przed przyznaniem się, że smutek, przygnębienie czy lęk trwają zbyt długo. Że może to nie brak czasu sprawia, że odmawiamy znajomym wyjścia, że może nie jesteśmy zmęczeni z powodu pracy, że stres nie mija i to nie jest chwilowa niedogodność.

 

W portalu Opoka powstaje dział poświęcony depresji (depresja.opoka.org.pl), w którym znajdują się informacje o chorobie, porady ekspertów, a także przestrzeń do dzielenia się swoimi historiami i inspiracją do działania. Depresja to nie powód do wstydu i jest wyleczalna, a każdy w równym stopniu jest na nią narażony.

:: wstecz

logotyp_UE.jpg Stałe informacje

Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 różaniec

Wydarzenia parafialne
wydarzenia katedralne
  • W poniedziałek 15 kwietnia o godz. 18.00 Msza św., a po niej wyruszy Procesja Drogii Krzyżowej. Zakończenie przy kosciele Św. Krzyża pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Kopca
Kalendarz parafialny


tel. (32) 230 89 45 - parafia /kancelaria/
tel. (32) 230 89 47 - ks. wikarzy
info@katedra.gliwice.pl