Porządek mszy św.

Najważniejsze informacje o nabożeństwach

Kancelaria

Godziny urzędowania kancelarii

Kontakt

Adres i informacje kontaktowe

DTransmisja Mszy Św. Transmisja Mszy Św. Gallery Galeria Diecezja Gliwicka Diecezja Gliwicka

Ogłoszenia parafialne

Informacje Duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykla 

1. Dzisiaj:

  • w „Gościu Niedzielnym” m.in.: Czy mamy prawo wybrać sobie imigrantów tylko spośród prześladowanych chrześcijan? Do Polski trafiła właśnie grupa 160 chrześcijan. Piszemy o dwóch rodzinach z Syrii i jednej polskiej, która przyjęła ich do swego domu.
  • Serdeczne Bóg Zapłać za składane ofiary. Wszystkie nasze ofiary niedzielne przeznaczone są na prowadzone prace remontowe. W tym tygodniu rozpoczęte zostały prace remontowe kolejnego fragmentu elewacji kościoła.  

2. Codziennie o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

3. W środę 29 lipca gościć będziemy w naszej parafii - 70 Rybnicką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Parafian chcących przyjąć pielgrzymów na nocleg ze środy na czwartek prosimy o zgłoszenie adresu i liczby pielgrzymów. Kartki ze zgłoszeniami składamy w kancelarii lub zakrystii. Pielgrzymi przybędą do nas około godziny 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota:

  • w sobotę o godz. 8.00 msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP w intencji Członków Żywego Różańca; po mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada wspomnienie NMP Anielskiej. Z tej okazji w przyszłą niedzielę można zyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami: spowiedź i komunia święta; nawiedzenie kościoła; odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencji Ojca Świętego; wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego.

6. Zapraszamy:

  • na prapremierę spektaklu plenerowego "Skwer Wyszyńskiego" powstałego w ramach Prudnickiego Roku Prymasowskiego (60 rocznica uwięzienia Prymasa Polski Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku). Gliwicka prapremiera będzie miała miejsce w czwartek 30 lipca o godz. 21.30 na placu przy kościele pw. Wszystkich Świętych. Szczegóły na plakatach.
  • W przyszłą niedzielę 2 sierpnia na Odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej Porcjunkula na Górze św. Anny
  • Przypominamy i zapraszamy! W czwartek, 20 sierpnia wyrusza Gliwicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. w naszym kościele o godz. 8.00 (zakończenie w sobotę 22 sierpnia Mszą św. na Wałach o godz. 15.00).
  • W sobotę 22 sierpnia organizowana jest pielgrzymka autokarowa do Matki Bożej Częstochowskiej. Wyjazd o godz. 10.00, powrót ok. godz. 19.00. Koszt pielgrzymki 25zł. Zapisy po każdej mszy św. w zakrystii. Zachęcamy również do pielgrzymowania duchowego /duchowego łączenia się z tymi, którzy fizycznie przemierzają pielgrzymi szlak/ – w kancelarii i zakrystii po 2 sierpnia można nabyć specjalny znaczek Pielgrzyma Duchowego. Uczestnicząc we mszy św., modląc się, wiążemy swoje intencje z intencjami tych, którzy idą na Jasną Górę.

 Wszystkim udającym się na wakacyjny wypoczynek - życzymy stałej Opieki Bożej.  

 

 

Kalendarz parafialny
 
Środa XVII tygodnia okresu zwykłego, Wspomnienie obowiązkowe Św. Marty
29 lipca 2015r.
Liturgia Słowa Bożego na dziś
Stałe informacje
Wydarzenia parafialne


wydarzenia katedralne
E-infromacje E-infromacje

tel. (32) 230 89 45 - parafia /kancelaria/
tel. (32) 230 89 47 - ks. wikarzy
info@katedra.gliwice.pl