Porządek mszy św.

Najważniejsze informacje o nabożeństwach

Kancelaria

Godziny urzędowania kancelarii

Kontakt

Adres i informacje kontaktowe

DTransmisja Mszy Św. Transmisja Mszy Św. Gallery Galeria Diecezja Gliwicka Diecezja Gliwicka

Ogłoszenia parafialne

Informacje Duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykla

1. Dzisiaj obchodzimy DZIEŃ PAPIESKI

  • przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
  • Grupa Maltańska rozprowadza „Kremówki Papieskie” (z Wadowic) – fundusze z tej akcji przeznaczone są na zorganizowanie tegorocznego Opłatka Maltańskiego – dla ubogich.
  • o godz. 18.00 rozpoczynamy wieczór fatimski modlitwą różańcowa, a o godz. 18.30 Msza św. - w intencji próśb i podziękowań. Prośby i podziękowania składamy w zakrystii

2. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwa różańcowe (w poniedziałek – Dzień Edukacji Narodowej) modlitwa różańcowa ofiarowana będzie w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów, a w piątek w święto św. Łukasza - w intencji pracowników służby zdrowia )

3. W poniedziałek o godz. 18.45 adoracja dla mężczyzn

4. W środę Uroczystość św. Jadwigi, patronki Śląska

5. W czwartek w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania

- o godz. 17.30 dla uczniów klas VII SP

- o godz. 18.15 dla uczniów klas VIII SP

6. W sobotę

  • od godz. 8.30 Odwiedziny Chorych
  • o godz. 17.00 w salce katechetycznej - nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych przed niedzielną Uroczystością Chrztu, która odbędzie się o godz. 11.15
  • o godz. 18.00 w naszym kościele, sakrament Bierzmowania dla dorosłych. W piątek o godz. 18.00 msza św. i próba z udziałem kandydatów do bierzmowania.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny

  • kolekta przeznaczona jest na Misje /serdeczne Bóg zapłać za wszelką ofiarność/
  • o godz. 6.30 Godzinki ku czci NMP
  • o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe w intencji Misji
  • o godz. 12.30 Msza św. w intencji ks. Bpa Seniora Gerarda Kusza z ok. 80r. urodzin

Drodzy Diecezjanie, w związku ze zbliżającą się rocznicą 80. urodzin bpa pomocniczego seniora Gerarda Kusza, zwracam się do Was z gorącą prośbą o modlitwę w intencji Czcigodnego Solenizanta. Uroczysta Eucharystia w intencji bpa Gerarda będzie miała miejsce w niedzielę 20 października br. o godz. 12.30 w kościele katedralnym. Do udziału w niej zachęcam serdecznie wszystkich księży, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich. Zaś w dniu rocznicy urodzin, tj. w środę 23 października 2019 roku, proszę szczególnie, by we wspólnotach parafialnych w czasie nabożeństw różańcowych pamiętać o modlitwie w intencji naszego solenizanta. Niech to będzie zarówno autentyczne dziękczynienie Bogu za dobro płynące przez lata z pasterskiej posługi bpa Gerarda, jak i pokorna prośba o dalsze siły i zdrowie dla niego.                                                                                                                             + Jan Kopiec

                                                                               Biskup Gliwicki

8. W zakrystii i kancelarii można składać zalecki-wypominki (kartki z wypisanymi imionami zmarłych z naszych rodzin, których polecamy modlitwie Kościoła). Za tych ++ odprawione zostaną msze św. w Dzień Zaduszny i odmawiana będzie modlitwa różańcowa w listopadzie. Karteczki na wypominki, są wyłożone z tyłu kościoła. Listopad to szczególny czas pamięci o naszych zmarłych – czy w minionym roku pamiętaliśmy o ofiarowaniu mszy za naszych zmarłych? Jest już możliwość zamawiania Intencji Mszy Św. na 2020r.

9. W dniach 13-20 października odbędą się III DNI KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ, zapraszamy (szczegóły na plakatach)

10. W niedzielę, 6 października 379 parafian zobowiązało się do modlitwy za tutejszych kapłanów – szczerze dziękujemy za każdą modlitwę.

Na nowy tydzień, Szczęść Boże!


 

logotyp_UE.jpg Stałe informacje

Od poniedziałku do soboty o godz. 17.30 różaniec

Wydarzenia parafialne

Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 18.00 - Zapraszamy!

wydarzenia katedralne

W niedzielę 13 października obchodzimy XIX DZIEŃ PAPIESKI Wstańcie, chodźmy!”. O godz. 12.30 Msza Św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Kopca.

Kalendarz parafialny


tel. (32) 230 89 45 - parafia /kancelaria/
tel. (32) 230 89 47 - ks. wikarzy
info@katedra.gliwice.pl