Kategorie
Kuria Diecezjalna Parafia Święta

3 maja 2017 w Gliwicach

Obchody Uroczystości NMP Królowej Polski w Gliwicach

O 12.30 w kościele katedralnym w Gliwicach została odprawiona Eucharystia w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem bp. Jana Kopca. Na Mszy św. byli obecni przedstawiciele wojskowego gliwickiego Garnizonu, Starostwa Powiatowego i Urzędu Miasta Gliwice wraz z pocztami sztandarowymi.

Bp Jan Kopiec, przy licznej obecności wiernych, podkreślił mocno w czasie kazania, że Ojczyzna to nie tylko powierzchnia jakiegoś kraju, czy skrawek ziemi, ale to dom, w którym się zbieramy, o który się troszczymy. W tym domu uczymy się prawdziwych wartości, a jedną z tych wartości jest patriotyzm, który nie powinien polegać tylko na obronie w razie konfliktu, ataku zewnętrznego, ale powinien się przede wszystkim przejawiać w tym, że wspólnie tworzymy prawa zwrócone na godność i wolność człowieka, szacunku wobec osoby ludzkiej.

Kazanie bp. Jana Kopca było oparte na dokumencie KEP, przygotowanym przez Radę ds. Społecznych. Cały dokument można znaleźć na stronie opoka.org.pl. (info. podane za portalem OPOKA opoka.news)