Kategorie
Info Parafia

Paczka dla Ukrainy II

Drodzy Parafianie!

Ponownie, jak to było w marcu – Caritas gliwicka wspólnie z parafiami naszej diecezji, pragnie włączyć się w akcję: PACZKA DLA UKRAINY II EDYCJA. W marcu, dzięki licznej odpowiedzi naszych parafii na w/w akcję, do rodzin ukraińskich z naszej tylko diecezji trafiło ponad 2500 paczek.

Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji. Znajduje się tam szczegółowy opis produktów, wymiary i waga kartonu. Skompletowane i gotowe paczki należy przynieść do placówki Caritas przy ul. Ziemowita 2, w Gliwicach. Tak przygotowane paczki zostaną wysłane za pośrednictwem Caritas do rodzin na Ukrainie. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień.

Instrukcja do wydrukowania (na dole strony), oraz na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy.

Uwaga: paczka nie może być zaklejona – zamknie ją, po sprawdzeniu zawartości, pracownik lub wolontariusz Caritas.

Instrukcja przygotowania PACZKI DLA UKRAINY

 1. Opakowania kartonowe z logo Caritas (wymiary 53 cm x 40 cm x 26 cm) trafiły do Caritas gliwickiej, skąd puste będzie można pobrać m.in. dla: wspólnot parafialnych, osób prywatnych, wszystkich, którzy chcą się zaangażować w akcję charytatywną PACZKA DLA UKRAINY.
 2. Poszczególne grupy, wspólnoty, rodziny wypełniają karton produktami największej potrzeby zgodnie z sugerowaną listą produktów (Załącznik), lub przynoszą same produkty, które później zostaną spakowane do paczki przez wolontariuszy parafialnych.
 3. Każda paczka powinna być zapakowana do pełna, jednakże musi być zamknięta i zabezpieczona.
 4. Paczka nie powinna przekraczać wagi 18 kg.
 5. Paczka powinna zawierać zawsze produkty z trzech kategorii:
  • żywność z długim terminem ważności (np. makaron, ryż, konserwy, puszki)
  • produkty dla dzieci (np. kaszki, słoiczki, soki)
  • artykuły chemiczne, kosmetyczne (np. papier toaletowy, chusteczki nawilżone, mydło, pasta do zębów, plastry opatrunkowe)
 6. Do paczki nie wkładamy ubrań!
 7. Przygotowana paczka powinna być gotowym zestawem produktów (wypełnionym do pełna i bez potrzeby uzupełnienia), możliwym do przekazania rodzinie na Ukrainie.
 8. Skompletowane i gotowe paczki prosimy przewieźć do magazynu Caritas w Gliwicach, ul. Ziemowita 3.

Lista produktów do wydrukowania (poniżej).