Kategorie
Kuria Diecezjalna

Odezwa biskupa gliwickiego w związku z uroczystością Odpustu Metropolitalnego ku czci MB Pokornej w Rudach

Drodzy Diecezjanie!

Z serca zapraszam Was wszystkich — rodziny, dzieci, młodzież, osoby starsze i wspólnoty parafialne — do udziału w Metropolitalnym Odpuście ku czci Matki Bożej Pokornej, połączonym z pielgrzymką rodzin oraz festynem rodzinnym, który odbędzie się w niedzielę 14 czerwca 2026 roku w naszym Sanktuarium diecezjalnym w Rudach.

To wyjątkowe spotkanie naszej metropolitalnej wspólnoty pragniemy przeżyć jako czas modlitwy, wdzięczności i radosnego świętowania w gronie rodzin oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej.

Uroczysta Eucharystia rozpocznie się o godz. 11.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity Katowickiego Andrzeja Przybylskiego. Po Mszy Świętej zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania podczas rodzinnego festynu na łące przy opactwie. Nie zabraknie przestrzeni do spotkania, rozmowy, odpoczynku i radości bycia razem.

Niech obecność każdej i każdego z nas będzie pięknym świadectwem naszej wiary oraz zawierzenia Maryi, która od pokoleń prowadzi wiernych do Chrystusa.

Wasz biskup
† Sławomir