ks. Łukasz i jego koledzy rocznikowi. Msza św. z okazji rocznicy święceń
ks. Łukasz i jego koledzy rocznikowi. Msza św. z okazji rocznicy święceń
Bóg przemawia do człowieka w historii. Nie ma wątpliwości, że pandemia, w której żyjemy, jak powiedział papież Franciszek, jest Słowem Boga skierowanym do nas. Jest wezwaniem do nawrócenia. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zbliżyć się do Chrystusa, pogłębić swoją wiarę, zacząć żyć w perspektywie Słowa Bożego, rozeznać wolę Boga w swoim życiu na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które będą głoszone w Centrum im. Jana Pawła II przy parafii katedralnej św. Piotra i Pawła w każdy wtorek i piątek o godz. 19.00. Bóg nie zostawia nas osamotnionych wobec doświadczenia, które zsyła, ale daje nam odpowiednią pomoc. Św. Paweł w Liście do Koryntian pisze: „W czasie pomyślnym wysłuchałem cię, w dniu zbawienia przyszedłem ci z pomocą. Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia” (2 Kor 6,2). W imieniu ekipy katechistów wraz z ks. Piotrem Paszko zapraszamy już we wtorek 8 lutego na pierwszą katechezę.


W tym roku Duszpasterskie Odwiedziny Kolędowe nie odbędą się w tradycyjny sposób. W styczniu w dni powszednie o godz. 18.00 zapraszać będziemy na Msze św. w intencji rodzin z poszczególnych ulic wg. podanego planu, tak jak to było podczas poprzedniej kolędy (plan podany zostanie w przyszłą niedzielę). Jeżeli ktoś z parafian chciałby jednak zaprosić kapłana do swojego mieszkania z błogosławieństwem kolędowym, prosimy o indywidualne zgłoszenie przez maila: info@katedra.gliwice.pl , w wiadomości prywatnej na FB lub telefonicznie (prosimy podać adres, telefon kontaktowy i przynajmniej dwie propozycje terminów – indywidualne odwiedziny duszpasterskie możliwe już bezpośrednio po świętach).
Na niedzielę radości dla nas niestety bardzo smutna wiadomość: w związku z niedawną śmiercią jednego z kapłanów i wynikającą z niej koniecznością zmian personalnych w naszej diecezji nasz dotychczasowy wikariusz ks. Rafał Janiszek zakończy pracę w naszej wspólnocie i od najbliższego poniedziałku podejmie obowiązki wikariusza w parafii św. Józefa w Zabrzu. Z tej racji jutro podczas Mszy św. o 11.15 wraz z księdzem Rafałem będziemy dziękować za czas spędzony w naszej parafii i prosić o Boże błogosławieństwo dla niego na nowej placówce.
Z wielką radością informujemy, że od dziś przed naszą zakrystią i w kancelarii parafialnej można nabyć kalendarz katedralny na 2022 rok. Podobnie jak w minionych latach ma on formę „cegiełki” na renowację naszego kościoła. Gorąco zachęcamy do nabycia!
W najbliższą niedzielę z racji Dnia Papieskiego po każdej Mszy św. młodzież naszej parafii będzie sprzedawać kremówki w cenie 4zł za sztukę.
Dochód z całej akcji będzie przeznaczony na działalność grupy młodzieżowej.
Już dziś dziękujemy za okazane wsparcie!