Kategorie
Info Info Aktualne Parafia

Informacje Duszpasterskie

II Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj

  • o godz. 16.00 Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Huty Łabędy  – zapraszamy! (nie ma nieszporów o godz. 18.00!)

2. W tym tygodniu:

  • codziennie o godz. 17.30 modlitwa różańcowa
  • w poniedziałek o 18.30 – adoracja dla mężczyzn
  • w środę o 18.30 spotkanie dla młodzieży

3. Od wtorku 18 stycznia, do Nawrócenia św. Pawła, 25 stycznia – przeżywany Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W niedzielę 23 stycznia o godz. 18.00 w naszej parafii odbędą się Nieszpory Ekumeniczne z udziałem ks. Biskupa Jana Kopca. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy! (z tej racji wieczorna Msza św. o godz. 18.45!).

U naszych braci protestantów w tej samej intencji odbędzie się nabożeństwo o godz. 11.00

4. W piątekDzień Babci, a w sobotęDzień Dziadka, wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

5. W czasie tegorocznej kolędy (według podanego planu) pragniemy zaprosić do kościoła na wieczorne Msze św. w intencji rodzin, z poszczególnych ulic naszej parafii (plan Mszy wywieszony jest w gablotach i umieszczony na stronie internetowej parafii oraz Fb). Po Mszy św. odbierzemy „zestaw kolędowy”, by w gronie domowników odmówić przygotowane modlitwy i poświęcić mieszkanie.

Jeżeli ktoś pragnie indywidualnie zaprosić duszpasterza do swojego domu prosimy o kontakt.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez Ojca św. Franciszka, podsumujemy też tegoroczną Kolędę. Po wszystkich Mszach św. będzie można jeszcze odebrać tzw. „zestaw kolędowy”, również podczas Mszy św. będzie można złożyć swoją ofiarę kolędową. Serdeczne Bóg zapłać za wszelką Waszą ofiarność

  • o godz. 6.30 zapraszamy na Godzinki
  • o godz. 17.00 Msza św. w intencji wszystkich dotkniętych Tragedią Górnośląską

7. Podobnie jak w ubiegłych latach istnieje możliwość przekazania 1% PODATKU na swoją Parafię, jeżeli ktoś chciałby to uczynić są przygotowane kartki z numerem KRS. Bardzo ważne, by wpisać cel szczegółowy: KATEDRA (jest to ważne, bo podany KRS należy do Fundacji RADAN, która obsługuje Diecezję Gliwicką. Fundacja przekazuje 1% parafii wraz z całą dokumentacją, a parafia składa sprawozdanie z wykorzystania przekazanych funduszy. Kancelaria parafialna pomaga w wypełnieniu PIT-u – można przynieść potrzebne dokumenty do kancelarii parafialnej.  Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

Na nowy tydzień
niech Bóg Błogosławi!