Kategorie
Info Stałe Parafia

Siostry Felicjanki

Siostry Świętego Feliksa z Kantalicjo (Felicjanki) z Prowincji Przemyskiej pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej, na terenie parafii Św. Ap. Piotra i Pawła obecne są już od ponad siedemdziesięciu lat. W latach 1945-1962 Siostry prowadziły Dom Dziecka przy ul. Zygmunta Starego. Stamtąd też na prośbę ówczesnego proboszcza Ks. Jana Maruszczaka dochodziły do pracy przy parafii: od 1949r. dwie siostry katechetki, a od 1952r. siostry podjęły też pracę w zakrystii i kancelarii.

Dzięki staraniom Księdza Proboszcza 7 lutego 1957 roku powstała oddzielna wspólnota Sióstr Felicjanek przy parafii Św. Ap. Piotra i Pawła, która istnieje do dziś.

Cztery Siostry Felicjanki podejmują pracę: w zakrystii, w kancelarii parafialnej i jako katechetki w przedszkolach i szkołach znajdujących się na terenie naszej parafii. Siostry żyją według Reguły Trzeciego Zakonu Regularnego Św. Franciszka z Asyżu i kontynuują charyzmat Założycielki bł. Marii Angeli Truszkowskiej. Patronem Zgromadzenia jest św. Feliks z Kantalicjo.

Więcej o Zgromadzeniu Sióstr Felicjanek można dowiedzieć się odwiedzając stronę internetową.
https://felicjanki.przemysl.pl

FB Siostry Felicjanki Przemyśl

Kontakt do Sióstr Felicjanek w Gliwicach:
Siostry Felicjanki
ul. Jana Pawła II 7
tel. (32) 307 72 71