Kategorie
Info Kuria Diecezjalna

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Pawła Pilśniaka

Z wielkim bólem przyjęliśmy informację o śmierci śp. Księdza Pawła Pilśniaka, wikariusza parafii Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach i najmłodszego kapłana Diecezji Gliwickiej, który zginął tragicznie 27 czerwca br. w czasie górskiej wyprawy po zdobyciu szczytu Mont Blanc.

Podajemy program uroczystości pogrzebowych śp. Księdza Pawła:

  • w poniedziałek 08 lipca br. o godz. 19.30 w kościele pw. Nawrócenia św. Pawła w Pyskowicach odbędzie się Msza święta eksportacyjna. Po Mszy świętej odbędzie się czuwanie; o godz. 21.30 zostaną odprawione nieszpory;
  • we wtorek 09 lipca odbędzie się pogrzeb w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Gliwicach-Sikorniku; o godz. 10.00 odbędzie się modlitwa różańcowa; o godz. 10.30 składanie kondolencji i przemowy delegacji; o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza święta pogrzebowa. Po Mszy świętej Ksiądz Paweł zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym w Gliwicach-Wójtowej Wsi.

Najbliższej Rodzinie i wszystkim, którzy opłakują śmierć Księdza Pawła składamy serdeczne wyrazy współczucia i z nadzieją zmartwychwstania wypraszamy łaskę pociechy. Księdza Pawła polecamy modlitewnej pamięci i prosimy dla niego o łaskę życia wiecznego.

Ksiądz Sebastian Wiśniewski
Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Gliwicach

__________________________________

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa Kapłan Paweł, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, radował się wiecznie w niebieskiej Chwale. Przez Chrystusa Pana Naszego. Amen.